Segakoor HUIK! koondab ligi 40 lauluhuvilist noort eri elualadelt. Koori juured on Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumis, mille vilistlased soovisid jätkata koos musitseerimist. HUIK!-i lõi 2009. aastal noor ambitsioonikas dirigent Kaspar Mänd, kelle käe all tegutseti üheksa hooaega. 

Koori lauljad jagavad huvi eri ajastute muusika vastu. HUIK! on aastate jooksul esitanud nii kodumaist kui ka maailmamuusikat, nii uudisteoseid kui ka suurvorme. Nii on koos Uue Tänava Orkestriga ette kantud Mendelssohni “Ülistuslaul” ja Beethoveni 9. sümfoonia (dir Kaspar Mänd) ning uuemast muusikast Einojuhani Rautavaara a capella koguöine jumalateenistus “Vigilia” (dir Ingrid Mänd).

HUIK! on teinud koostööd Eesti noorte heliloojatega, nagu Evelin Seppar, Pärt Uusberg, Ivo Lille jpt. Läbi hooaegade on lauljatele olnud südamelähedane ka Eesti koorimuusika klassika, eelkõige Mart Saare, Veljo Tormise, Eduard Tubina ja Cyrillus Kreegi teosed. 

Koor on osalenud edukalt mitmel rahvusvahelisel konkursil. Viimased olulisemad saavutused on 1. koht Iirimaal Corkis (Fleischmann International Trophy Competition 2023), “Tallinn 2023” 2. koht segakooride ja rahvamuusika kategoorias ning 2. koht Austrias konkursil „Ave Verum“ (2022).  

Viimaste aastate meeldejäävamad etteasted on olnud EV105 kontsertetendus Rahvusooperis Estonia, Robert Jürjendali uudisteose “Räägi tasa minuga” ettekanded koos Eesti Löökpillikvartetiga, kontserdid koori vilistlaste ja vilistlasdirigentidega, Teliale valminud lavastus koostöös Veiko Tubina ja NOËP-iga ning traditsioonilised HUIK!-i ansamblite jõulukontserdid.

Koori debüütalbum „Lembit Veevo“ ilmus dirigent Ingrid Männi eestvedamisel 2022. aasta suvel. Eesti Kooriühing nimetas selle aasta kooriplaadiks. 

HUIK! on akronüüm sõnadest “hääled ulatuvad inimeste kõrvu!”, kuid tervitame ka seoseid huigete ja huikamisega.

Segakoori HUIK! peadirigent on Ode Pürg.

  1. aasta tegevused:
  • Etteaste Kooriühingu aastapreemiate galal, kus HUIK!-i debüütalbum “Lembit Veevo” sai aasta kooriplaadiks ning Ode Pürgi tunnustati aasta noore dirigendi preemiaga.
  • Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud kontsertlavastus Rahvusooperis Estonia, lavastaja Renate Keerd, dirigent Ingrid Mänd.
  • EMTA doktorandi Eerik Jõksi kontserdid “Kostke, laulud, eesti keeles”, kus HUIK! esitas tuntud koorilaule sõnarütmis. Hiljem lood ka salvestati.
  • Rahvusvaheline koorifestival “Tallinn 2023”, kust tuli II koht nii segakooride kui ka rahvamuusika kategoorias.
  • Rahvusvaheline koorikonkurss “Fleischmann International Trophy Competition” Iirimaal Corkis, kus saadi I koht ja eriauhind Euroopas elava helilooja teose esituse eest. Konkursireisi raames toimus ka kontsert Dublinis.
  • XIII noorte laulupidu.
  • Ühiskontsert kammernaiskooriga Muusad Haapsalu Toomkirikus koorijuhtide ja muusikaõpetajate seminarlaagri raames.
  • EMTA tudengi Illia Humeniuki kooridirgeerimise bakalaureuseeksami kontserdid “Mountain of Silence”.
  • Traditsioonilised HUIK! ansamblite jõulukontserdid.