KOORIST

Segakoori HUIK! moodustasid 2009. aasta septembris Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased, kellest paljud laulsid koos VHK Gümnaasiumi kammerkooris. Aastate jooksul on VHK õpilaste osakaal langenud ja koor paisunud peaaegu 60 liikmega segakooriks.

HUIK! peab oluliseks koostööd noorema põlvkonna eesti heliloojatega \u2013 koor on salvestanud Kadri Laanese koorilaule ning 2011. ja 2014. aastal lauldi koos kammerkooriga Head Ööd, Vend Pärt Uusbergi autorikontsertidel. 2012. veebruaris osales Segakoor HUIK! Evelin Seppari kammerooperi „Teine“ esiettekandel. 2014. aastast alates on antud autorikontserte koos näitleja Priit Strandbergiga.

2015. aastal võitis Segakoor HUIK! XX eesti segakooride võistulaulmisel “Tuljak” A-kategooria I koha ja dirigent Kaspar Mänd konkursi parima noore dirigendi preemia. Koorifestivalil “Tallinn 2015” saavutati I koht segakooride kategoorias, III koht kaasaegse muusika kategoorias ja kaks eripreemiat.

Värskemad preemiad pärinevad 2016. aasta juulikuust, mil osaleti Itaalias Seghizzi 55. rahvusvahelisel koorikonkursil, kus HUIK! pälvis parima koreograafia auhinna, II koha rahvamuusika kategoorias ja III koha kaasaegse muusika kategoorias.

Koori peadirigent on Kaspar Mänd, kes pälvis 2012. ja 2015. aastal Kooriühingu aastapreemia „Aasta Noor Dirigent”. Kaspar Mänd töötab Rahvusooperis Estonia dirigendina.

Alates 2016. aastast on HUIK!i abidirigent Ayaka Ueda, kes on lõpetanud Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe koorijuhtimise erialal Tõnu Kaljuste käe all. Koori dirigentideks on olnud ka Ksenija Grabova, Anna Mazurtšak ja Valter Soosalu. Hääleseadet teeb Triin Ella.