DIRIGENDID

Ingrid Roose (s 1990) on Segakoori HUIK! peadirigent alates 2018. aastast.

Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli kooridirigeerimise erialal õpetaja Ingrid Kõrvitsa klassis ning omandanud samal erialal bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Hirvo Surva käe all. Ta on täiendanud end ka Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. 2017. aastal omandas ta magistrikraadi orkestridirigeerimises prof Jüri Alperteni klassis.

Ingrid Roose on Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestri dirigent.

Ta oli XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” lastekooride dirigent ja juhatas naiskoore XXVII juubelilaulupeol “Minu arm”.

2019. aastal pälvis Ingrid Roose esikoha 9. rahvusvahelisel noorte dirigentide konkursil Pariisis. 2020. aastal tunnustati teda Kooriühingu aastapreemiate jagamisel aasta noore dirigendi tiitliga. ————————————

 

Kaur Pennert (s 2001) on Segakoori HUIK! koormeister alates 2019. aasta sügisest.

Ta alustas muusikaõpingutega Ken Koemetsa löökpilliklassis Paide muusikakoolis. Hiljem lisandusid orelitunnid õp Olaf Lääne juures ja süvendatum klaveriõpe (õp Astrid Sild). Löökpillimängijana saavutas ta III koha konkursil „Parim Noor Instrumentalist 2014”. Aastal 2017 astus ta Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise erialale, kus juhendajaks sai Hirvo Surva.

Kaur Pennert on hinnatud mängija sellistes koosseisudes nagu Tihvan BigBand, MaidEst, Tšellopoisid ja ka eri lauluvõistluste saatebändides. Ta on nõutud kontsertmeister üle Eesti, tihedam koostöö seob vokaalsolisti Grete Oolbergiga ning ansamblis Kolm Musketäri Tõnis Sarapi ja Silver Piirojaga.

 

 

2009-2018 oli koori peadirigent Kaspar Mänd.

(Abi)dirgendid on olnud Carmen Koov, Ayaka Ueda, Ksenija Grabova, Iris Roost, Valter Soosalu ja Anna Mazurtšak. Külalisdirigentidena on HUIK!i juhatanud Benjamin Kirk, Roland Viilukas jt.